فریادهای مهدی روشنفکر در نطق میان‌دستور در مجلس؛ قیمت پراید کهکشانی شده و مسکن دور از دسترس است/ سفره‌های مردم تنگ و کم رنگ شده است

فریادهای مهدی روشنفکر در نطق میان‌دستور در مجلس؛ قیمت پراید کهکشانی شده و مسکن دور از دسترس است/ سفره‌های مردم تنگ و کم رنگ شده است
مهر 1, 1399

نماینده مردم بویراحمد، دنا و مارگون با بیان اینکه نمایندگان مجلس انقلابی باید بدانند این عملکرد و رفتار ماست که مبنا قضاوت مردم برای میزان انقلابی گری ما قرار خواهد گرفت گفت: تورم نه تنها طبقات ضعیف بلکه گلوی طبقه متوسط را می‌فشارد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نماینده مردم بویراحمد، دنا و مارگون در […]

نماینده مردم بویراحمد، دنا و مارگون با بیان اینکه نمایندگان مجلس انقلابی باید بدانند این عملکرد و رفتار ماست که مبنا قضاوت مردم برای میزان انقلابی گری ما قرار خواهد گرفت گفت: تورم نه تنها طبقات ضعیف بلکه گلوی طبقه متوسط را می‌فشارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نماینده مردم بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی، مهدی روشنفکر در صحن علنی امروز (دوشنبه، یکم مهرماه) در نطق میان دستور خود ضمن تبریک هفته دفاع مقدس و با سلام و درود فراوان به ارواح طیبه شهدا و امام شهیدان و با آرزوی توفیق برای مقام معظم رهبری گفت: سلام به مردم نجیب و فهیم و شریف ایران زمین، سلام به استان چهار فصل اما مظلوم و مغفول کهکیلویه و بویر احمد، سلام بر دنا و خامی و خائیز، سلام بر دیار ملک حسینی‌ها، زرین‌ها و اورنگ ها، سلام به مردمی که خلق و خوی آنها همانند طبیعت بکر سرزمینشان، بکر و اصیل مانده است. سلام به مردمانی که قرن‌ها به عشق وطن و برای دفاع از این آب و خاک هم مانند بلوط‌های زاگرس در مقابل بیگانگان استقامت کردند و همانند رودخانه‌های زلال و پر آب خویش را سیراب و پر آب کرده اند و هنوز عاشقانه و مصمم به راه خویش ادامه می‌دهند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی افزود: مردم دیار من، گرچه از نظر کمی قابل قیاس با کلانشهرها نیستند یا شاید به همین علت مورد بی مهری برخی از سیاست مداران قرار گرفته اند اما تاریخ بر کیفی بودن این مردم آگاه، صادق، شجاع و اصیل، عاشقانه مهر تصدیق خواهد زد. استان چهار فصل کهکیلویه و بویر احمد بهشت گمشده خاورمیانه با مرکزیت یاسوج به عنوان پایتخت طبیعت ایران زمین یکی از ارکان اساسی تولید سرمایه کشور بوده و با وجود اینکه تنها یک درصد از وسعت کشور را تشکیل می‌دهد ولی در ایجاد سرمایه و درآمد‌ها در رده‌های نخست کشوری قرار دارد و اگر این استان را در کنار پایتخت طبیعت بودن پایتخت سرمایه و درآمدزایی کشور بنامیم اغراق نکرده ایم.

نماینده مردم بویراحمد، دنا و مارگون تصریح کرد: باید اعلام کنم همانگونه که در پایبندی به آرمان‌های انقلاب در رده‌های نخست قرار داریم اما متاسفانه در آسیب‌های اجتماعی از جمله بیکاری، اعتیاد، طلاق، خودکشی و ترک تحصیل جایگاه نخست کشور را به خود اختصاص داده‌ایم که این نشان از بحران‌ها، دردها و بغض‌های فراوان مردم وفادار این دیار دارد.

روشنفکر یادآور شد: به راستی انقلابی بودن به چه معنی است؟ انقلابیگری به معنی مرز بندی عجولانه و خط کشی میان مردم این سرزمین و بازی‌های سیاسی تحت عناوین انقلابی، انقلابیگری نیست. انقلابی بودن مسئولیتی سنگین است که مدعیانش باید در تلاش باشند تا نیات و عملکردشان کمترین زاویه را با آرمان‌ها و اهداف انقلاب اسلامی داشته باشد. شخصیت انقلابی باید در عین کارامدی هم زمان در مقابل مردم متواضع و در برابر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، کوچک ترین توقع غیر معقولی نداشته باشد. شخصیت انقلابی، شخصیتی است که در راستای عدالت اجتماعی و توجه ویژه به محرومین و نخبگان این سرزمین تمام تلاش خویش را به کار می‌گیرد.

وی گفت: از عملکرد یک انقلابی باید بوی ناب برابری، برادری و وحدت استشمام شود. نمایندگان مجلس انقلابی باید بدانند این عملکرد و رفتار ماست که مبنا قضاوت مردم به میزان انقلابی گری ما قرار خواهد گرفت نه بالا بردن غلظت شعارها و ادعای انقلابیگری و هیجان زدگی. مجلس انقلابی باید پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری به ویژه در بیانیه گام دوم انقلاب به سمت جوان گرایی حرکت نماید. جوان گرایی صرفا توجه به سن و سال و تمرکز بر شناسنامه‌ها نیست بلکه به معنی تفکری که بر مبنی تخصص محوری، اخلاق مداری، قانون مداری، اصلاح پذیری، وحدت، رفاقت، ایجاد انگیزه، نوآوری و تولید است. مجلس انقلابی باید در تلاش باشد برای میل به اهداف انقلاب، کیفی بودن را در تصمیمات و عملکردها بر کمی بودن در اولویت قرار دهد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم بیان کرد: بسیارند کسانی که کوچکترین ادعای انقلابیگری ندارند اما رفتارشان بوی ناب انقلاب می‌دهد اگر چه گمنام اند. باید ترسید از روزی که خدای ناکرده در اندیشه و رفتار ما، اهداف انقلاب، شهدا و مفاخر این مرز و بوم به معنی واقعی گم نام و کم رنگ گردد.

وی افزود: نماینده ملت بزرگ ایران، امروز در حالی باهم گفت و گو می‌کنیم که سفره‌های مردم تنگ و کم رنگ شده است. تورم نه تنها طبقات ضعیف بلکه گلوی طبقه متوسط را می‌فشارد. قیمت ها بدون کنترل هر لحظه افزایش و بازار عملاً رها شده است. پراید کهکشانی شده و مسکن فرسنگ‌ها دور از دسترس است. سرمایه‌های اندک توده‌های مردم و تنها دارایی‌های دهک‌های پایین در نوسانات بورس به مخاطره جدی افتاده و زوج‌های جوان ناتوان از تشکیل زندگی مشترک در حسرت ازدواج به سر می‌برند. قطعا اگر دولت و مجلس به جوانان متخصص و متدین ایمان پیدا کنند، اغلب این نابسامانی‌ها که ریشه در مدیریت غلط و ناکارآمد دارد قابل حل می‌باشد.

روشنفکر در تذکری خطاب به وزیر جهاد کشاورزی به دلیل عدم اجرای تفاهم نامه بین سازمان جنگل‌ها و وزارت رفاه و وزارت کشور در زمینه راه اندازی پایگاه اطفاء حریق در فیروزآباد یاسوج بیان کرد: آگاه باش اگر دیروز کوه‌های خامی، خائیز و بیش از 18 هزار هکتار از جنگل‌های زیبای استان کهکیلویه و بویر احمد در آتش بی تدبیری سوخت فردا صدای ناله‌های درختان بلوط دنا را خواهید شنید.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در تذکر دیگری خطاب به وزیر راه شهرسازی گفت: بخش حمل و نقل به عنوان مهمترین زیر ساخت توسعه در استان غنی کهکیلویه و بویر احمد مورد بی مهری قرار گرفته است به گونه ای که بود و نبود فرودگاه یاسوج هیچ تاثیری نداشته و با این اعتبارات قطره چکانی بیش از 50 سال به طول می‌انجامد و علاوه بر آن پروژه‌های مهم راهسازی روند کندی داشته است.

 

برچسب‌ها:, , , , , ,