گلایه روشنفکر از روند اجرایی جاده ملی پاتاوه – دهدشت/ تزریق بیش از ۵۰ میلیارد ریال اعتبار به پروژه آبرسانی ۹۰ روستای بخش لوداب و دهستان چین

گلایه روشنفکر از روند اجرایی جاده ملی پاتاوه – دهدشت/ تزریق بیش از ۵۰ میلیارد ریال اعتبار به پروژه آبرسانی ۹۰ روستای بخش لوداب و دهستان چین
آذر 20, 1399

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نماینده مردم شریف شهرستان های بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی ؛ مهدی روشنفکر نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد، دنا و مارگون در بازدید از پروژه‌های عمرانی شهرستان بویراحمد از روند اجرایی جاده ملی پاتاوه – دهدشت بازدید کرد، همچنین در بازدید از روستاهای بخش لوداب وی اظهار داشت پروژه […]

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نماینده مردم شریف شهرستان های بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی ؛ مهدی روشنفکر نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد، دنا و مارگون در بازدید از پروژه‌های عمرانی شهرستان بویراحمد از روند اجرایی جاده ملی پاتاوه – دهدشت بازدید کرد، همچنین در بازدید از روستاهای بخش لوداب وی اظهار داشت پروژه آب‌رسانی به ۹۰ روستای بخش لوداب و دهستان چین با توجه  به دغدغه مردم منطقه برای رفع مشکلات مربوط به کمبود آب آشامیدنی، یکی از طرح‌های مهم در حال اجرا این منطقه است.

مهدی روشنفکر با اشاره به ضرورت توجه به زیرساخت‌های عمرانی به ویژه در مناطق روستایی و کمتر برخوردار گفت: بهترین راه برون رفت مناطق از محرومیت ایجاد طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی، به منظور تحقق توسعه پایدار است.
مهدی روشنفکر با بیان اینکه طرح ملی پاتاوه به دهدشت از لحاظ تامین اعتبار مشکلی ندارد گفت: با توجه به سفر قبلی و تاکید وزیر راه و شهرسازی، این طرح پیشرفت خوبی ندارد.روشنفکر افزود: این طرح قرار بود در دهه فجر امسال به بهره برداری برسد، ولی با این روند بعید می‌دانم تا پایان سال هم به بهره برداری برسد.
وی از پیمانکاران و کارکنان این طرح خواست، تلاش خود برای تسریع در روند اجرای این طرح را چند برابر کنند

مهدی روشنفکر بیان کرد: ۴۰ کیلومتر لوله انتقال آب از محل منبع اصلی در روستای میان‌تنگان به سمت مناطق هدف کار شده، که در ادامه کار نیاز به ۱۱ کیلومتر دیگر لوله گذاری بود، که هم‌اکنون ۷ کیلومتر آن به پایان رسیده و ۴ کیلومتر دیگر با اعتبار بالغ بر ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان نیز به تازگی به پیمانکار واگذار شده‌است.

علمدار آرمین مدیر شرکت آب و فاضلاب شهرستان بویراحمد در حاشیه بازدید از پروژه‌های عمرانی شهرستان بویراحمد اظهار داشت: آب‌رسانی به ۹۰ روستای بخش لوداب شهرستان بویراحمد از سال ۹۳ وارد فاز اجرایی شده‌است.

وی افزود: در سنوات گذشته ۴۰ کیلومتر لوله انتقال آب برای مجتمع آب‌رسانی به روستاهای لوداب و دهستان چین کار شده‌است، و هم‌اکنون کار لوله گذاری به طول هفت کیلومتر توسط پیمانکار به اتمام رسیده، و قرار داد اجرای ۴ کیلومتر دیگر نیز منعقد شده‌است.

آرمین خاطرنشان کرد: قرار است لوله گذاری جدید به طول هف ۴ کیلومتر از میان لوداب به سمت روستای کل سیاه انجام شود و با بهره‌برداری از این مجتمع در آینده مشکل آب آشامیدنی بیش از ۹۰ روستای منطقه برطرف خواهد‌شد.

مدیر شرکت آب و فاضلاب شهرستان بویراحمد در ادامه افزود: تاکنون ۲۵ میلیارد تومان صرف اجرای این پروژه شده‌است و برای بهره‌برداری به اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان نیاز داریم.